نتایج نخستین تحقیقات در مورد سیستم عامل آینده مایکروسافت

نکته جالب توجهی که در این تحقیقات به‌دست آمد، در مورد تغییر سیستم‌عامل کاربران به Windows 7 در زمان عرضه آن بود. آن دسته از کاربرانی که از سیستم‌های عامل لینوکس و Mac استفاده می‌کردند، اعلام کردند که قصد تغییر سیستم‌عامل خود را به ویندوز ندارند.
استفاده از نخستین نسخه بتای سیستم‌عامل Windows 7 در تعطیلات کریسمس تجربه بسیار خوبی است، زیرا این امکان را فراهم می‌کند تا کارشناسان بتوانند این برنامه را در معرض عموم قرار دهند و بازخوردهای موجود را از کاربران در مورد سیستم‌عامل جدید مایکروسافت که قرار است در آینده وارد بازار شود، دریافت کنند.

 

بازخوردهایی که هم‌اکنون از کاربران به‌دست آمده مربوط به آن دسته از افرادی می‌شود که از این سیستم‌عامل استفاده کرده‌اند و سپس از آنها سوال شده است که در مورد این سیستم‌عامل چگونه فکر کرده‌اند.

به طور کلی، بازخوردهای دریافت شده از همه گروه‌ها که از سیستم‌های عامل ویندوز، Mac و لینوکس استفاده می‌کردند، مثبت بوده است.
به هر حال باید توجه داشت، در دنیای کنونی که کاربران پس از دسترسی به اینترنت، سر زدن به پست الکترونیکی، به‌اشتراک گذاشتن تعدادی تصویری و انجام بازی‌های کامپیوتری احساس رضایت می‌کنند، این مسئله امری شگفت‌انگیز نیست.

البته در این میان برخی بازخوردهای منفی نیز وجود داشته است که برخی از آنها شامل موارد زیر می‌شود:

• تصاویر مربوط به بخش startup که به هنگام اجرای اولیه سیستم‌عامل نمایان می‌شوند، بسیار سیاه و تاریک بوده‌اند و این تفکر را ایجاد می‌کنند که یک چیزی مشکل دارد.

• بخش Taskbar بسیار بزرگ و گیج کننده و خیلی جدید شده است.

• در بخش Start Menu شکل کلاسیک آن حذف شده است.

• نسبت به دو سیستم‌عامل ویندوز XP و ویستا موارد بسیار زیادی تغییر کرده است.

نکته جالب توجهی که در پی این تحقیقات به‌دست آمد، در مورد تغییر سیستم‌عامل کاربران به Windows 7 در زمان عرضه آن بود.
آن دسته از کاربرانی که از سیستم‌های عامل لینوکس و Mac استفاده می‌کردند، اعلام کردند که قصد تغییر سیستم‌عامل خود را به ویندوز ندارند.

آن دسته از کاربران لینوکس و Mac که هم‌اکنون به صورت محدود برای بازی یا اجرای برخی برنامه‌ها، از ویندوز استفاده می‌کنند نیز خاطرنشان ساختند که به استفاده از دو سیستم‌عامل ویندوز XP و ویستا به عنوان سیستم‌عامل دوم خود ادامه خواهند داد تا اینکه یا ویندوز را به طور کامل کنار بگذارند و یا مجبور به استفاده از نسخه جدید این سیستم‌عامل شوند.